تبلیغات
تفکر یهود باید نابود شود
تفکر یهود باید نابود شود
مبارزه با شبیخون فرهنگی 
قالب وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

باعنایت خداوند متعال در این مجیزه باورهای غلطی كه در میان مردم جا پیدا كرده ومتاسفانه گاها دیده شده كه جزو اعتقادات مردم گشته است را به صورت اختصار ودر حد توان نقد وبرسی می كنیم . 

دروغ مصلحتی اشكال ندارد

حتما با این گفته آشنا هستید و شاید خودتان هم جزو افرادی باشید كه بر این باور غلط عمل می كنید...

ولی حقیقت این است كه هیچ چیزی به اندازه راستگوئی، مصلحت نیست و هیچ دروغی مصلحت نیست و این كلاه بزرگی است كه ما برای سرپوش گذاشتن بر دروغ هایمان ساخته وپرداخته ایم و با آن خلق خدا را می فریبیم .

قابل انكار نیست كه نگفتن چیزی دروغ نیست و این با كتمان كردن حقیقت و نگفتن حقیقت فرق دارد . مثلا وقتی ما به كسی نمی گوئیم كه در كیف دستی مان چه چیزی را حمل می كنیم با این نگفتن دروغ نگفته ایم ، درست است كه حرف راستی را نباید گفت شاید فتنه و شری به پا شود ولی معنی آن این نیست كه دروغ باید گفت .

روزی بزرگواری بر گذر راهی نشسته بودند ، مردی سرا سیمه و شتابان از مقابلشان گذشت، آن عزیز جای خود را تغییر دادند لحظاتی بعد دو مرد شمشیر به دست و كف به دهان آورده، به ایشان رسیدند و پرسیدند مردی را كه چنین جامه ای پوشیده باشد ندیدی ؟ آن بزرگوار فرمودن : ندیدم، ( زیرا جای خود را تغییر داده بودند ) این اسمش توریه است كه دروغ نیست و راست هم نیست ولی از فتنه و شری جلوگیری می كند و این با آنچه من وتو عمل می كنیم حتما متفاوت است .

مصلحت تیغ برنده ای است كه با آن راستی و صداقت را ذبح می كنند و به دروغ جامه ای از راستی می پوشانند و به نام دروغ مصلحتی به خورد بندگان خدا می دهند و همان طور كه ربا خواری مقبول نداریم و حسادت تحسین شده نداریم، دروغ مصلحتی نیز نباید داشته باشیم كه هیچ چیزی به اندازه راستی و راستگوئی مصلحت نیست . البته توریه هم جا و مکان دارد و هرجا نمی توان از آن استفاده کرد.

والحمدالله رب العالمین

گردآورنده : مصطفی عربی 
طبقه بندی: اخلاقی،
برچسب ها: دروغ - دروغ مصلحتی - گول زدن،
[ جمعه 14 مهر 1391 ] [ 07:49 ب.ظ ] [ از كم هم كمتر ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

سلام. مدت زیادی است که صهیونیسم و استکبار جهانی دنیا را در جهل نگه داشته و مثل روباه با مکر و حیله پیش می رود. این تفکر ضد اسلامی که همان تفکر پلید یهود است باید از بین برود و ما به یاری خدا و امام زمان(علیه السلام) این کار را خواهیم کرد و در این راه خسته هم نخواهیم شد. این خبر را به گوش صهیونیسم جهانی خصوصا اسرائیل برسانید که ما آماده ایم.در ضمن حتما توی نظر سنجی هم شرکت کنید. یاعلی.
نویسندگان
نظر سنجی
بیشتر در چه موضوعی مانور دهیم؟
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
کد موزیک می خوای؟